SeenTechnologie SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie
  • SeenTechnologie

O firmie

Historia

prezes prezes prezes Wigilia Dozownia siarczanu glinu ZWC
1990

Powstaje firma SEEN Technologie, utworzona przez Rafała Lipińskiego.

Początkowo, działalność firmy obejmuje dwa obszary:

  • ochronę środowiska (jako przedstawiciel światowych liderów dezynfekcji oraz chemii przemysłowej, producentów armatury, węgla aktywnego i systemów dozowania),
  • elektronikę (jako producent elementów elektronicznych – fabryka transformatorów zatrudnia 50 osób i eksportuje 100% produkcji).
1992

Firma zmienia strukturę, rozszerzając profil działania i obejmując, obok handlowych, usługi konsultacyjno-inżynieryjne, specjalizując się w doradztwie i dostawach zarówno urządzeń, jak i technologii ochrony środowiska (a szczególnie do procesów uzdatniania wody).

Sprzedaż fabryki elementów elektronicznych amerykańskiej firmie SPRAGUE.

1994

W związku ze wzrostem zapotrzebowania na usługi kompleksowe (dobór, dostawa, rozruch i serwis urządzeń) zostaje otwarty oddział firmy w Gliwicach - Biuro Projektów i Konsultacji. Ma za zadanie projektowanie, doradztwo oraz montaż i rozruch oferowanych urządzeń i instalacji, a także kompleksowy nadzór nad realizacją coraz bardziej złożonych układów technologicznych.

1995

Powstaje joint-venture Myrra-SEEN, produkująca elementy elektroniczne i układy sieciowe w fabryce w Kałuszynie. Myrra-SEEN zatrudnia 160 osób. 90% produkcji stanowi eksport, a do odbiorców należą General Electric, IBM oraz inne światowe koncerny.

1996

Utworzony zostaje dział chemii przemysłowej, funkcjonujący jako przedstawiciel Calgon Speciality Chemicals z biurem w Bielsku Białej i Laboratorium w Kwidzynie. W roku 1998 oddział zostaje sprzedany firmie Calgon.

1997

SEEN Technologie otwiera biura na Ukrainie i Białorusi. Realizuje wiele eksportowych projektów w zakresie dezynfekcji i koagulacji zarówno w miejskich zakładach wodociągowych jak i w zakładach przemysłowych.

1998

Zakupiony zostaje pakiet większościowy w spółce Sigma Hungaria.

2005

Ze struktury SEEN wyodrębnia się firma SEEN Distribution prowadząca działalność dystrybucyjną armatury (VAG Polska) i rur (Buderus) oraz firma SEEN Technologie dostarczająca technologie uzdatniania wody w pełnym zakresie realizacji prowadzonych inwestycji.

W wyniku przekształcenia firmy inżynierskiej Energochem, która do grupy SEEN weszła w 1998 roku powstaje spółka zależna SEEN Budownictwo, specjalizująca się w deweloperstwie oraz specjalistycznych usługach budowlanych. W 2007 roku zostaje sprzedana.

2006

W celu wznowienia działalności kultowego Jazz Club Akwarium zostaje utworzona firma zależna Jazztelemeni Sp. z o.o. W 2007 roku po uruchomieniu klubu udziały spółki zostają sprzedane.

2007

SEEN Technologie sp. z o.o. staje się inicjatorem utworzenia grupy SEEN Holding poprzez pozyskanie inwestora finansowego.

2008

Spółka poszerza swoją działalność o usługi z zakresu oczyszczania ścieków. Oferuje dostawy urządzeń i instalacji, realizacje kompleksowych obiektów oczyszczalni ścieków i spalania osadów.

2010

Firma wkracza na nowe rynki eksportowe - Półwysep Arabski oraz rynki wschodnie. Powstaje Dział Energetyki oraz Dział Technologii Unieszkodliwiania Odpadów.

SEEN Technologie z partnerem konsorcjum kończy realizację dwóch największych inwestycji wodociągowych: Zakład Wodociągu Centralnego i Wodociąg Północny.

2011

SEEN Technologie otrzymuje certyfikat ISO 9001:2008.

Spółka rozpoczyna działalność na rzecz gospodarki osadowej pozyskując stosowne technologie.

2014

SEEN Technologie laureatem V edycji nagrody GreenEvo.

2015

Firma wspólnie z Energotechniką działa na rynku spalania osadów w technologii SEENERGY.

Na stronie internetowej http://seentechnologie.pl/ wykorzystywane są pliki cookies. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat oraz zmiany warunków korzystania z plików cookies podczas przeglądania strony, należy zapoznać się z polityką prywatności SEEN Technologie sp. z o.o.

Polityka prywatności

Zamknij